Mongolia: prezydent A. Duda otworzył polską ambasadę

0
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda otworzył polską ambasadę w stolicy Mongolii Ułan Bator. Jak mówił w trakcie uroczystości, bardzo się cieszy, że polska placówka została przywrócona po wielu latach w 2021 roku, a dzisiaj jest otwierana jej nowa siedziba. Podkreślił, że to także dzięki jego staraniom. 

Polski przywódca powiedział także, że nowa placówka niedługo będzie miała wszystkie funkcje konsularne, czyli będzie prowadzona działalność wizowa.

“Obywatele Mongolii będą mogli dostawać wizy do Polski, co będzie znaczącym ułatwieniem dla tych, którzy chcą przyjechać do naszego kraju, szczególnie w interesach” – mówił Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że jego oficjalna wizyta w Mongolii ma służyć głównie intensyfikacji relacji gospodarczych pomiędzy naszymi krajami.  
Polska placówka w stolicy Mongolii funkcjonowała w latach 1960-1995. Została przywrócona w 2000 roku i ponownie zamknięta 9 lat później. W latach 2015-2021 w Mongolii akredytowany był ambasador wizytujący z Warszawy. Dwa lata temu wraz z przyjazdem do Ułan Bator ambasadora Krzysztofa Bojko przywrócono stałą obecność dyplomatyczną Polski w Mongolii. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!