Papież wrócił do Watykanu

0
228
Fot. Remo Casilli/Reuters
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Papież po trzech dniach hospitalizacji opuścił klinikę Gemelli i wrócił do Watykanu. Po drodze zatrzymał się w bazylice Matki Bożej Większej i modlił się przed słynną ikoną Maryi, Ocalenia Ludu Rzymskiego.

Papież tradycyjnie zatrzymuje się w tej bazylice, wracając z pielgrzymek, by podziękować Maryi za powodzenie podróży. Tym razem Franciszek powierzył Maryi dzieci, które odwiedził wczoraj w klinice na oddziale onkologicznym, rozdając im prezenty wielkanocne.
Po opuszczeniu kliniki białym fiatem 500 papież zatrzymał się przy bramie wjazdowej i rozmawiał ze zgromadzonymi tam dziennikarzami, dziękując im za rzetelną pracę. Na pytanie jak się czuje, papież odpowiedział: “Jeszcze żyję”.

Pocieszał też młodą parę, która straciło dziecko. Zmówił z rodzicami krótką modlitwę. Złożył autograf na opatrunku gipsowym chłopca, który złamał rękę.

Potwierdził, że weźmie udział we wszystkich uroczystościach Wielkiego Tygodnia. Przy wjeździe do Watykanu podziękował za ochronę policjantom i żandarmerii watykańskiej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!