Joe Biden rozmawiał z Emmanuelem Macronem

0
Fot. Brendan SMIALOWSKI / AFP)
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał telefonicznie z prezydentem Francji Emanuelem Macronem. Biały Dom poinformował, że rozmowa dotyczyła dalszego wsparcia dla Ukrainy oraz wyzwań dla porządku międzynarodowego ze strony Chin.  

Według komunikatu Białego Domu prezydenci Biden i Macron omówili wsparcie dla Ukrainy w drugim roku wojny oraz zobowiązanie do dalszego nakładania na Rosję kosztów za jej agresję. 

“Prezydent Biden i prezydent Macron omówili również współpracę między Stanami Zjednoczonymi a Francją w regionie Indo-Pacyfiku, a także wspólne wysiłki na rzecz sprostania wyzwaniom, jakie Chińska Republika Ludowa stawia opartemu na regułach porządkowi międzynarodowemu” – napisano w komunikacie. Biały Dom poinformował również, że obaj przywódcy zobowiązali się koordynacji działań w zakresie przyspieszenia transformacji do gospodarki opartej na czystej energii.

Do rozmowy przywódców USA i Francji doszło kilka dni po spotkaniu prezydenta Joe Bidena z kanclerzem Olafem Scholzem i przed zaplanowaną na piątek wizyta w Białym Domu przewodniczącej komisji europejskiej Ursuli Von del Leyen. W tle aktywności dyplomatycznej na linii USA – Europa jest nie tylko wojna w Ukrainie ale również konfrontacyjna retoryka ze strony Chin. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!