Indyjskie rafinerie kupują rosyjską ropę w walucie ZEA

0
Fot. Hindustan Times
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Aby zmniejszyć ryzyka związane z naruszeniem zachodnich sankcji, indyjskie rafinerie zaczęły płacić za dostawy rosyjskiej ropy w narodowej walucie Zjednoczonych Emiratów Arabskich – dirhamie, informuje agencja Reuters. Indie to obecnie największy klient rosyjskich koncernów naftowych. Pod koniec ubiegłego roku dostawy ropy marki “Ural” do Indii wzrosły do trzech milionów 700 tysięcy ton i osiągnęły rekordowe ponad 50 procent całkowitego wolumenu eksportu ropy “Ural” przez porty morskie. W grudniu Rosja wysyłała do Indii rekordową ilość miliona 17 tysięcy ton baryłek ropy dziennie. 

Jak zauważa agencja Reuters, sankcje nałożone przez kraje zachodnie na Rosję nie są uznawane przez Indie, Jednak Indyjskie banki i instytucje finansowe są ostrożne w rozliczaniu płatności, aby nie naruszyć innych środków ograniczających wobec Rosji. Indyjskie rafinerie kupują rosyjską ropę głównie od firm handlowych z siedzibą w Dubaju, będących filiami rosyjskiego koncernu naftowego ŁUKOIL.

W listopadzie Unia Europejska, kraje G7 i Australia uzgodniły cenę maksymalną rosyjskiej ropy na poziomie 60 dolarów za baryłkę. Limity cenowe pozwalają krajom spoza UE importować ropę z Rosji, ale zabraniają zapewniania ubezpieczeń, statków i wszelkich usług związanych z transportem morskim rosyjskiej ropy, jeśli w umowach na jej sprzedaż nie zostanie zawarty ustalony limit cenowy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!