ONZ: pierwsza partia pomocy humanitarnej do Sołedaru

0
131
Fot. news.un.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pierwszy transport pomocy humanitarnej ONZ dotarł do położonego na linii frontu miasta Sołedar w obwodzie donieckim. Poinformował o tym przedstawiciel Biura ONZ do spraw Koordynacji Pomocy Humanitarnej, Jens Laerke.

“Nasi koledzy na Ukrainie dotarli właśnie do kontrolowanych przez rząd terenów w pobliżu miejscowości Sołedar. To pierwszy konwój międzynarodowy, który dotarł tam od początku wojny. Ludzie w Sołedarze bardzo potrzebują pomocy, więc jesteśmy bardzo zadowoleni z dotarcia konwoju do celu” – powiedział Jens Laerke. Zapewnił, że ONZ stara się zwiększyć liczbę konwojów z pomocą humanitarną do miast i wsi w pobliżu linii frontu.

Według przedstawiciela ONZ do Sołedaru wysłano trzy ciężarówki z żywnością, wodą, środkami higieny i lekami dla około 800 osób. Pomoc humanitarna została wysłana z Dnipro.

Sołedar pozostaje miejscem intensywnych walk. Rosjanie ogłosili, że okupują miasto, ale strona ukraińska zaprzecza temu i twierdzi, że walki o miasto trwają. Obecnie siły obronne Ukrainy zajęły pozycje, z których kontrolują ofensywę rosyjskich wojsk. Linia obrony nazywana jest łukiem Bachmutu. Na jego linii toczą się najbardziej aktywne walki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!