Netflix zwiększa ilość produkcji międzynarodowych

0
Fot. The Mirror
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Netflix planuje w tym roku poszerzenie listy południowokoreańskich tytułów o 34 produkcje. Będą to filmy nowe jak i te, które pojawiły się na platformie w poprzednich latach. 

Gigant ogłosił decyzję we wtorek, powołując się na swoje badania publiczności, które wykazały, że ponad 60% widzów Netflix oglądało przynajmniej jeden koreański tytuł w roku poprzednim. 

W 2021 zarząd Netflix ogłosił plan inwestycji $500 milionów dolarów w południowokoreańskie produkcje, oprócz wydanych dotąd, od 2016 roku, $700 milionów na produkcje z półwyspu.

W poprzednim roku Kalifornijski gigant streamingowy pokazał 25 koreańskich tytułów. W 2021 roku było ich 15.  W 2022 koreańskie serie i filmy regularnie pojawiały się w światowych zestawieniach na 10. najlepszych międzynarodowych tytułów w ponad 90. krajach. 
3 najczęściej oglądane seriale na platformie Netflix pochodzą z Korei.

Jednym z nich jest Squid Game, serial fikcyjny przedstawiający zawodników biorących udział w morderczych grach dziecięcych, gdzie stawką za wygraną są pieniądze, za porażkę utrata życia. Thriller okazał się najchętniej oglądanym show na platformie w 2021. 

Zapowiadane nadchodzące tytuły w 2023 roku obejmują 6. koreańskich filmów, m.in. fantastyczno- naukowy thriller “JUNG-E”, który pojawi się w piątek.

Netflix zwiększa ilość produkcji międzynarodowych, podczas gdy wzrost widowni w Ameryce Północnej zwalnia. Platforma zanotowała znaczący wzrost subskrypcji w regionie Azji Pacyficznej, co czyni z tego regionu najszybciej się rozwijający pod względem liczby widowni streamingowego serwisu.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!