Prezydent Duda: w Davos dziś nikt nie ma wątpliwości, że trzeba wspierać Ukrainę

0
108
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że uczestnicy Światowego Forum Ekonomicznego w Davos są zgodni co do tego, że trzeba wspierać Ukrainę. W Domu Polskim w Davos Andrzej Duda był pytany przez dziennikarzy o to, jak zmieniło się podejście opinii międzynarodowej do wojny od czasu ostatniego Forum.

Prezydent podkreślał, że ta zmiana jest znacząca. “W maju cały czas było pytanie, co to się w ogóle dzieje i jak to wszystko dalej będzie? A teraz już jest pytanie konkretnie o to, co zrobić, żeby Ukraina wygrała, jak zakończyć tę wojnę i kiedy ona się zakończy?” – mówił Andrzej Duda. Dodał, że podejście świata do wojny na Ukrainie ewoluuje i dziś przeważają głosy wsparcia dla Kijowa. “Nie ma pytania, czy wspierać Ukrainę, jest pytanie, ile potrzebuje Ukraina, aby uzyskać pełne, wystarczające wsparcie” – stwierdził prezydent.

Przed południem w Domu Ukrainy w Davos prezydent Duda uczestniczył w inauguracji wystawy dotyczącej rosyjskich zbrodni wojennych na Ukrainie. Po południu Andrzej Duda spotkał się w Domu Polskim z prezydentami Litwy i Łotwy. Wieczorem prezydent pojawi się na obiedzie wydawanym przez założyciela i prezesa wykonawczego Światowego Forum Ekonomicznego Klausa Schwaba.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!