Kreml chce stworzyć międzynarodową antyzachodnią koalicję

0
113
Kreml
Fot. exeterinternational.com/
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kreml chce stworzyć międzynarodową “antykolonialną koalicję” – poinformował portal niezależny rosyjski portal “Meduza”. Według dziennikarzy wydania rosyjscy propagandyści dostali zadanie przekonania niektórych państw Ameryki Południowej, Afryki i Azji o tym, że muszą się zjednoczyć przeciwko “kolonialnej polityce Zachodu”.

W ocenie niezależnych komentatorów ideolodzy Kremla – podobnie jak Władimir Putin – stracili kontakt z rzeczywistością i nie chcą przyznać, że działania Moskwy wobec Ukrainy potępił niemal cały świat. Wyjątkiem są cztery kraje: Białoruś, Syria, Nikaragua i Korea Północna.
Według “Meduzy” Rosja – ponosząc wojskowe porażki na ukraińskim froncie i polityczne, na forach międzynarodowych organizacji – chce nasilić działania propagandowe. Celem takiej operacji ma być odzyskanie wpływu na niektóre kraje i popchnięcie ich do działań szkodzących państwom aktywnie sprzeciwiającym się rosyjskiej agresji na Ukrainę. Zdaniem “Meduzy” Moskwa zamierza wydać na taki projekt miliony dolarów z własnego budżetu oraz lojalnych wobec Kremla biznesmenów. Niezależni komentatorzy tłumaczą, że cywilizowany świat powinien być gotowy na nowy atak kremlowskiej propagandy i próby ingerowania Rosji w wewnętrzne procesy innych państw.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!