Rosja – mobilizacja omija rodziny putinowskich elit

0
169
Putin
Fot. The Guardian
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Moskwa nie wysyła na front członków rodzin putinowskiej elity – ustalił portal „Ważne Historie”. Dziennikarze sporządzili listę mężczyzn, którzy są zdolni do służby wojskowej, ale uniknęli mobilizacji, ponieważ są skoligaceni z przedstawicielami prokremlowskich urzędników, polityków i biznesmenów.

Portal „Ważne Historie” przypomniał powiedzenie przypisywane jednemu z nieżyjących rosyjskich generałów -„dajcie mi sformować kompanię z dzieci elity, a wojna skończy się już następnego dnia”. 

Dziennikarze portalu sporządzili listę takich osób, które uniknęły mobilizacji. Znalazł się na niej 32-letni Andriej Stolarow, zięć ministra obrony Siergieja Szojgu, który napisał niedawno w internecie, że leci do Nepalu na wczasy. Są też: 27-letni Ilia Miedwiediew, syn byłego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, 33-letnij Andriej Ugnicz, zięć zastępcy szefa kremlowskiej administracji Siergieja Kirienko. 30-to i 27-letni Aleksiej i Daniła Gromowie, synowie kolejnego zastępcy szefa kremlowskiej administracji Aleksieja Gromowa oraz 39-letni syn ministra MSW Władimira Kołokolcewa – Aleksandr.

Rosyjscy obrońcy praw człowieka od dawna alarmują, że do armii są wcielani między innymi bezdomni, osoby niezdolne do służby wojskowej i skazańcy. Nieproporcjonalnie duży udział wśród zmobilizowanych mają też przedstawiciele mniejszości narodowych zamieszkujących Rosję. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!