Tajwan: kara za palenie na balkonie

0
275
Fot. todayonline.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Tajwański sąd nakazał zapłacić równowartość ponad 1200 dolarów amerykańskich mężczyźnie, który palił papierosy na własnym balkonie. O negatywne skutki biernego palenia oskarżyli mężczyznę mieszkający nad nim sąsiedzi, a tajwański wymiar sprawiedliwości uznał, że doszło do naruszenia ich praw. 

Sąd w mieście Taichung zasądził równowartość ponad 1200 dolarów odszkodowania parze, która uskarżała się na mieszkającego piętro niżej sąsiada – palacza tytoniu. Para udowodniła, że dym papierosowy przedostaje się także do ich mieszkania, czyniąc z nich biernych palaczy. W tym celu zainstalowano w mieszkaniu urządzenia do monitorowania jakości powietrza. Te wyraźnie wskazywały, że w trakcie palenia papierosów na balkonie poniżej, jakość powietrza u sąsiadów pogarszała się. 

Palący wyroby tytoniowe mężczyzna zwracał uwagę na swobody obywatelskie, które, jak twierdzi, egzekwował we własnym mieszkaniu. Sąd nakazał mu jednak wypłatę odszkodowania. Wyrok nie jest prawomocny i budzi na Tajwanie wiele dyskusji. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!