Ukraiński MSZ zaproponował zerwanie stosunków dyplomatycznych z Iranem

0
229
iran
Fot. nationalreview.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba zaproponował prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu zerwanie stosunków dyplomatycznych z Iranem. Szef ukraińskiego MSZ podkreślił, że sprzedając Rosji drony bojowe Iran stał się wspólnikiem rosyjskich na terytorium Ukrainy.

“Bierzemy pod uwagę zniszczenia infrastruktury cywilnej Ukrainy spowodowane przez irańskie drony, a także śmierć i cierpienia naszego narodu. W związku z pojawieniem się doniesień o możliwej kontynuacji dostaw broni przez Iran do Rosji, przedłożyłem do rozpatrzenia prezydentowi Ukrainy propozycję zerwania stosunków dyplomatycznych z Iranem” – powiedział Dmytro Kułeba.

Zaznaczył jednocześnie, że Ukraina nie zajmuje stanowiska antyirańskiego, a stosunki dyplomatyczne mogą zostać nawiązane ponownie po tym jak Iran przestanie dostarczać broń do Rosji.

Dmytro Kułeba nazwał też działania Iranu podłością i kłamstwami oraz przypomniał, że Iran zapowiadał zachowanie neutralności w konflikcie rosyjsko-ukraińskim. Szef ukraińskiego MSZ podkreślił, że to Teheran ponosi pełną odpowiedzialność za zniszczenie relacji z Ukrainą.
Siły rosyjskie kontynuują ataki na ukraińskie miasta z użyciem rakiet i dronów-samobójców. Do ataków wykorzystywane są głównie irańskie bezzałogowce Shahed-136.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!