Spotkanie szefów dyplomacji Węgier i Rosji

0
99
Fot. hirtv.hu
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W kuluarach sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, spotkali się ministrowie spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow i Węgier Péter Szijjártó. Szef węgierskiej dyplomacji jest jedynym przedstawicielem kraju Unii Europejskiej, który spotkał się z Ławrowem w Stanach Zjednoczonych.
Peter Szijjártó spotkał się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznym już po przemówieniu Ławrowa na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Rozmowy odbywały się w rosyjskim przedstawicielstwie i jak zauważyła węgierska prasa, na ścianie wisiał portret rosyjskiego przywódcy Władimira Putina.

„Oczywiście możliwe jest, że teraz w kraju przedstawiciele opozycji, komentatorzy czy dziennikarze opozycyjni będą pytać, dlaczego spotkałem się z Siergiejem Ławrowem, ale myślę, że pokoju nie da się osiągnąć bez dialogu. Jeśli w najbliższym czasie nie dojdzie do negocjacji pokojowych, to świat poniesie jeszcze poważniejsze konsekwencje” – powiedział po spotkaniu węgierski minister.

Peter Szijjártó chciał przekonać członków ONZ do natychmiastowego rozpoczęcia rozmów pokojowych w sprawie wojny na Ukrainie, ale sam zauważył, że jego apele nie przyniosły rezultatu.

Węgierski szef resortu spraw zagranicznych był jedynym przedstawicielem Unii Europejskiej, który spotkał się w Nowym Jorku z Ławrowem. Jest także jedynym europejskim politykiem, który złożył oficjalną wizytę w Moskwie po rosyjskiej napaści na Ukrainę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!