Sekretarz Stanu Stanów Zjednoczonych Anthony Blinken przybył do Kijowa

0
122
Fot. Fox News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Anthony Blinken przybył do Kijowa z niezapowiedzianą wizytą. Ogłosił przekazanie kolejnych 2 miliardów dolarów pomocy dla Ukrainy i innych krajów zagrożonych przez Rosję. Chodzi łacznie o 19 krajów, w tym członków NATO i partnerów w dziedzinie bezpieczeństwa, potencjalnie najbardziej zagrożonych rosyjską agresją. Około 1 miliard dolarów trafi na Ukrainę, a reszta zostanie podzielona między Albanię, Bośnię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Gruzję, Grecję, Kosowo, Litwę, Łotwę, Mołdawię, Czarnogórę, Macedonię Północną, Polskę, Rumunię, Słowację i Słowenię.

Pomoże tym krajom w “odstraszaniu i obronie przed pojawiającymi się zagrożeniami dla ich suwerenności i integralności terytorialnej”, wzmacniając ich integrację wojskową z NATO i przeciwdziałając rosyjskim wpływom i agresji”, powiedział Sekretarz Stanu. 

Do wizyty Blinkena w Kijowie dochodzi w przeddzień dorocznego posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego ONZ, na którym światowi przywódcy zbiorą się, by potwierdzić zasady suwerenności i integralności terytorialnej zawarte w Karcie Narodów Zjednoczonych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!