W przyszłym tygodniu spotkanie prezydentów Rosji i Chin

0
84
Fot. ndtv.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W przyszłym tygodniu, na marginesie szczytu państw Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Uzbekistanie, ma dojść do spotkania przywódców Rosji i Chin. Wcześniejsze spekulacje potwierdził ambasador Rosji w Pekinie.

Rosyjski ambasador w Chinach Andrei Denisow poinformował, że w przyszłym tygodniu podczas szczytu Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Samarkandzie dojdzie do spotkania Władimira Putina z Xi Jinpingiem. Wcześniej MSZ Kazachstanu informowało, że 14 września prezydent Chin ma złożyć oficjalną wizytę w tym kraju. Dzień później w Uzbekistanie rozpoczyna się szczyt SOW.

Władimir Putin ma po raz pierwszy od rozpoczęcia wojny na Ukrainie rozmawiać twarzą w twarz z Xi Jinpingiem. Poprzednie spotkanie miało miejsce na początku lutego w Pekinie, w przeddzień rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Wówczas prezydent Chin poprał stanowisko Rosji w kwestii zagrożenia ze strony NATO i Zachodu.

Dziś we Władywostoku, na marginesie trwającego tam forum ekonomicznego, Władimir Putin ma się spotkać z jednym z najwyższych rangą urzędników Komunistycznej Partii Chin Li Zhanshu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!