Ukraina: MAEA jest gotowa wysłać delegację do zaporoskiej elektrowni atomowej

0
127
elektrownia
Fot. CNBC
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej jest gotowa wysłać delegację do zaporoskiej elektrowni atomowej – poinformował minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba. Jak napisał na Twitterze, to odpowiedź na apel ukraińskich władz. Gotowość do przewodniczenia delegacji wyraził szef agencji Rafael Grossi.  

Szef ukraińskiego MSZ podkreślił, że jest to pilna misja, ponieważ Rosja swoimi działaniami wojennymi stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa jądrowego. 

Wczoraj prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że wojsko rosyjskie powinno jak najszybciej opuścić teren elektrowni atomowej w Enerhodarze. W swoim codziennym wystąpieniu ukraiński prezydent powiedział, że jedynie absolutna przejrzystość działań podejmowanych w sprawie elektrowni atomowej może zagwarantować całkowite bezpieczeństwo i jej stabilne działanie:
“Rosyjska armia powinna opuścić teren elektrowni atomowej wraz z całym swoim sprzętem wojskowym. Musi to nastąpić w trybie bezwarunkowym jak najszybciej. Ukraina jest w stanie zapewnić należytą kontrolę i zapewnić bezpieczne działanie elektrowni” – powiedział Wołodymyr Zełenski.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!