Rosja przygotowuje aneksję kolejnych terytoriów Ukrainy

0
213
Rosja
Fot. malaymail.com - AFP PHOTO/ VASILY MAXIMOV
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM


Stany Zjednoczone twierdzą, że Rosja kontynuuje działania zmierzające do przejęcia kolejnych terytoriów Ukrainy. Wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji powiedział, że USA nigdy nie uznają aneksji, a działania Moskwy spotkają się ze stanowczą odpowiedzią.

Podczas briefingu dla dziennikarzy zagranicznych wysoki rangą przedstawiciel administracji poinformował, że Moskwa kontynuuje przygotowania do fikcyjnych referendów na zajętych terytoriach Ukrainy, w tym na Zaporożu i Chersoniu. „Spodziewamy się, że Rosja będzie manipulować wynikami tych referendów, aby fałszywie twierdzić, że Ukraińcy chcą przyłączenia do Rosji” – powiedział, dodając, że z badań opinii publicznej jasno wynika, iż jakiekolwiek wolne i uczciwe referendum na tych terenach nie zakończyłoby się poparciem aneksji. Urzędnik powiedział też, że każda domniemana aneksja będzie nielegalna i bezprawna. „Byłoby to rażące naruszenie Karty Narodów Zjednoczonych. Nie pozwolimy, aby pozostało to bez odpowiedzi” – dodał.

Wysoki rangą przedstawiciel administracji zapowiedział, że Stany Zjednoczone będą eksponować nielegalne działania Rosji i kontynuować wsparcie militarne Ukrainy, by mogła odzyskać terytoria przejęte przez Moskwę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!