Rosyjski obrońca praw człowieka liczy na rozmowy W. Zełenskiego z W. Putinem

0
192
Zelenski Putin
Fot. hurriyetdailynews.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rosyjski obrońca praw człowieka Nikołaj Kawkazki liczy na spotkanie Wołodymyra Zełenskiego z Władimirem Putinem. W jego ocenie, byłby to początek procesu zawieszenia broni. Nikołaj Kawkazki wskazuje, że taka możliwość pojawi się podczas jesiennego szczytu G-20, którego gospodarzem będzie Indonezja.

Rosyjski obrońca praw człowieka potwierdza, że Rosjanie są tak podporządkowani propagandzie, iż nie ma co liczyć na jakikolwiek zryw, który przerwałby wojnę. „Przy całym moim negatywnym stosunku do Putina, niestety to on kontroluje sytuację w Rosji i rzeczywiście to co dzieje się na Ukrainie może zostać rozwiązane jedynie na drodze rozmów. Bardzo bym chciał, żeby do takiego spotkania doszło, żeby zostało podpisane porozumienie o przerwaniu działań zbrojnych, a dalej rozmowy o pokoju i o wymianie jeńców. Nie widzę innego wyjścia z tej konkretnej sytuacji” – stwierdził Nikołaj Kawkazki w rozmowie z Radiem Svoboda.

Doradca w kancelarii ukraińskiego prezydent Mychajło Podolak poinformował, że Wołodymyr Zełenski może pojawić się na szczycie G-20, jeśli do Indonezji przyleci też Władimir Putin. Współpracownik ukraińskiego prezydenta podkreślił, że obecność Władimira Putina na jakimkolwiek międzynarodowym forum niesie ryzyko rozpowszechniania kłamstw kremlowskiej propagandy i legalizowania przestępczych działań Moskwy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!