Chiny nakładają sankcje na N.Pelosi

0
160
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chiny nakładają sankcje na przewodniczącą Izby Reprezentantów Kongresu USA Nancy Pelosi. To reakcja władz w Pekinie na wizytę polityk na Tajwanie.

Informację przekazało chińskie ministerstwo spraw zagranicznych. W komunikacie nie podano, o jakie konkretnie sankcje chodzi. Wskazano natomiast, że obejmą one także członków najbliższej rodziny przewodniczącej Pelosi.

Zdaniem chińskiego MSZ Nancy Pelosi odwiedziła Tajwan, nie zważając na stanowcze protesty Chin. “Stanowi to poważną ingerencję w wewnętrzne sprawy Chin. Podważa suwerenność i integralność terytorialną Chin i stabilność w Cieśninie Tajwańskiej” – czytamy w komunikacie.

Nancy Pelosi przedwczoraj spotkała się w Tajpej z prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen. Wizyta odbyła się mimo sprzeciwu Chin, które nie uznają suwerenności wyspy. W odpowiedzi na to spotkanie chińska armia rozpoczęła wczoraj manewry w Cieśninie Tajwańskiej.
Nancy Pelosi oświadczyła, że wystrzeliwanie rakiet w pobliżu Tajwanu musi zostać natychmiast wstrzymane, natomiast Sekretarz Stanu USA Anthony Blinken nazwał chińskie ćwiczenia wojskowe w Cieśninie Tajwańskiej “poważną eskalacją napięcia”.
N.Pelosi jest najwyższym rangą urzędnikiem USA, który odwiedził Tajwan w ciągu ostatnich 25 lat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!