Rosyjska fabryka samochodów pada, w związku z sankcjami

0
Fot. RusAutoNews
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zachodnie sankcje dotknęły rosyjski przemysł samochodowy. Fabryka samochodów AwtoWAZ z Iżewska namawia pracowników dobrowolnych zwolnień w zamian oferując rekompensaty. 

Od pięciu miesięcy w zakładzie wstrzymywana jest produkcja. Ma to związek z odcięciem rosyjskiego rynku motoryzacyjnego od dostaw zachodnich części i podzespołów.

AwtoWAZ w Iżewsku produkował samochody marki Łada. Przez wiele lat współpracował z francuskim koncernem Renault. Po napaści Rosji na Ukrainę Francuzi sprzedali swoje udziały z symbolicznego rubla i wycofali się z rosyjskiego rynku. Iżewska spółka nie jest w stanie samodzielnie kontynuować produkcji, ponieważ brakuje części i podzespołów, głównie elektroniki. 

Część mediów niezależnych już wcześniej informowała, że rosyjskie fabryki samochodów, pod wycofaniu się zachodnich kooperantów, produkują maszyny, które nie spełniają podstawowych standardów bezpieczeństwa zarówno jeśli chodzi o pasażerów, jak i ochronę środowiska. Auta wyprodukowane z naruszeniem europejskich norm nie będą mogły wjechać na terytorium Unii Europejskiej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!