Papież wrócił z Kanady do Rzymu

0
110
papież pope Francis
Fot. Vatican Media/www.vaticannews.va
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Papież kilka minut po ósmej rano powrócił do Rzymu z 6-dniowej pielgrzymki pokutnej do Kanady. Franciszek w imieniu własnym i Kościoła prosił o wybaczenie rdzenną ludność za krzywdy wyrządzone im przez katolików, szczególnie wspólnoty zakonne, podczas realizowania rządowego programu przymusowej asymilacji.

Ostatnim etapem pielgrzymki było miasteczko Iqaluit pod kołem podbiegunowym, gdzie większość stanowią rdzenni mieszkańcy Inuici. Papież spotkał się z ofiarami przymusowej asymilacji, byłymi uczniami szkół rezydencjalnych, prosząc o wybaczenie.
Ekspiacja była głównym motywem niemal wszystkich papieskich wystąpień. Uczynił to wcześniej w Edmonton i Quebecu w obecności premiera Justina Trudeau i Gubernator Generalnej Mary Simon. Podczas spotkania z kanadyjskim duchowieństwem papież powiedział, że trzeba budować pokorny Kościół, który docenia każdą różnorodność kulturową i religijną.

Komentatorzy zwracają uwagę, że papieżowi bardzo zależało na tej pielgrzymce, bo wyruszył na nią mimo choroby na wózku inwalidzkim.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!