Kreml próbuje zmusić opozycjonistów do emigracji

0
132
Kreml
Fot. exeterinternational.com/
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kreml próbuje pozbyć się opozycji, zmuszając działaczy do emigracji. Do wywierania presji na przeciwników polityki Władimira Putina wykorzystywane są organy ścigania i sądy. Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w obawie przed utratą wolności z Rosji wyjechało kilkuset działaczy opozycji, dziennikarzy i dziennikarzy. 

Oponentów Kremla, którzy pozostali w Rosji i mają znaczący wpływ na opinię publiczną, władze próbują zastraszyć i zmusić do wyjazdu za granicę. Taką ocenę wydarzeń potwierdził opozycyjny polityk i komentator Leonid Gozman, który kilka godzin spędził na komisariacie policji. Pretekstem do zatrzymania miało być prowadzone postępowanie w sprawie niezgłoszenia posiadania podwójnego obywatelstwa.

Podobną opinię wyraził opozycyjny deputowany Ilia Jaszyn, który w areszcie czeka na proces, w związku z oskarżeniem o „dyskredytowanie rosyjskiej armii”. Grozi mu do 10 lat łagru. W wywiadzie dla BBC Jaszyn stwierdził, że w trakcie przesłuchania funkcjonariusze wielokrotnie sugerowali mu, aby opuścił kraj. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!