Światowy Festiwal Architektury opublikował listę obiektów, które powalczą o nagrody, są budowle z Polski

0
264
Fot. worldarchitecturefestival.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Drewniany most w Chinach, magazyn dzieł sztuki w Niderlandach i buddyjski ośrodek medytacyjny w Tajlandii to m.in. obiekty, które znalazły się na ostatecznej liście dorocznych nagród World Architecture Festival (WAF). Dwa obiekty z Polski to budynek Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 55 (Kuryłowicz & Associates) wyróżniony w kategorii „Higher Education and Research”, a także Polska Zagroda (BXB studio, Boguslaw Barnas) w kategorii „House and Villa – (Rural/Coastal)”

Pochodzący z ponad 50 krajów finaliści będą oceniani w różnych kategoriach, m.in. architektura mieszkaniowa, komercyjna i miejska. Zwycięzcy otrzymają nagrodę World Building of the Year.

W gronie około 400 finalistów, najwięcej zgłoszeń wpłynęło z Chin. Obiekty można znaleźć na stronie: https://www.worldarchitecturefestival.com/live/en/page/2022-shortlist

Organizatorzy odnotowali także znaczny wzrost zgłoszeń z Indii i Turcji. Wśród finalistów znalazł się stadion SoFi w Los Angeles i odnowiona, słynna londyńska sala muzyczna Koko.

Ceremonia wręczenia nagród będzie miała miejsce podczas sympozjum w portugalskiej Lizbonie, które odbędzie się w dniach od 30 listopada do 2 grudnia. 

W 2021 roku World Building of the Year trafił do kopenhaskiej Amager Bakke, zakładu przetwarzania odpadów na energię, z dachem, który zimą służy jako stok do jazdy na nartach. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!