Sekretarz Generalny ONZ potępił atak na Odessę

0
160
Fot. BBC
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres potępił rosyjski atak rakietowy na Odessę.
Rzecznik prasowy ONZ Farhan Haq podkreślił, że wszystkie strony wczorajszego porozumienia w sprawie eksportu ukraińskiego zboża są zdecydowane respektować podpisane ustalenia. “To zboże musi dotrzeć na światowe rynki, aby zapobiec kryzysowi żywnościowemu i ulżyć cierpieniom milionów ludzi. Należy zadbać o to by Rosja, Ukraina i Turcja respektowały porozumienie” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu ONZ.

Dziś rano Rosjanie ostrzelali port w Odessie rakietami, wywołując pożar. Odessa to jeden z portów, z których ma być prowadzony eksport ukraińskiego zboża. Wczoraj w Turcji Rosja zobowiązała się do odblokowania transportu ukraińskiej pszenicy przez Morze Czarne. Zdaniem ukraińskich władz, atak podważa podpisane wczoraj porozumienia. 

Tymczasem minister obrony Turcji oświadczył, że rosyjscy urzędnicy powiedzieli tureckim władzom, iż Moskwa “nie ma nic wspólnego” z atakami na ukraiński handlowy port w Odessie. “Rosjanie przekazali, że nie mieli absolutnie nic wspólnego z tym atakiem i że bardzo dokładnie i szczegółowo badali tę sprawę” – poinformował agencję Reutera minister obrony Turcji Hulusai Akar.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!