Kreml walczy z Wikipedią

0
329
Fot. Euractiv.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kreml próbuje walczyć z Wikipedią – informują rosyjskie media niezależne. Ponieważ redakcja encyklopedii nie zgodziła się na zmianę treści części informacji, w tym dotyczących rosyjskiej inwazji na Ukrainę, jej publikacje zostały oznaczone w Rosji jako „naruszające prawo”. 

Rosyjscy obrońcy praw człowieka przypominają, że Władimir Putin i jego współpracownicy od ponad 20 lat próbują zniekształcać historyczne fakty, posługują się kłamstwami polityce wewnętrznej i zagranicznej, a także niszczą wolność słowa. 

W poprzednich latach Kreml próbował najpierw wpływać na treści publikowane w Wikipedii, a później chciał odciąć Rosjan od internetowej encyklopedii i stworzyć własną. Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Moskwa zażądała usunięcia z Wikipedii informacji sprzecznych z kremlowską propagandą. Gdy redakcja encyklopedii nie zgodziła się, zagrożono jej wysoką grzywną. Od 24 lutego rosyjskie władze zablokowały tysiące niezależnych portali i serwisów informacyjnych oraz strony zagranicznych redakcji, w tym Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!