Petersburg: znaleziono ciało biznesmena, którego firma wykonywała zlecenia dla Gazpromu

0
646
Fot. Yuri Vonorov po prawej stronie, thetimes.co.uk - EAST2WEST NEWS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Na willowym osiedlu pod Petersburgiem znaleziono ciało Jurija Woronowa, założyciela i szefa firmy transportowo-logistycznej Astra–Shipping, specjalizującej się w zleceniach dla Gazpromu w Arktyce. Ciało biznesmena znaleziono w basenie. Przesłuchana przez policję żona Woronowa powiedziała, że jej mąż wyjechał na kilka dni, a przedtem przez około dwa tygodnie mocno nadużywał alkoholu. To kolejny w ostatnim czasie tajemniczy zgon osoby związanej z rosyjską branżą gazową. 

W kwietniu hiszpańska policja odnalazła zwłoki Siergieja Protosieni, byłego zastępcy rady dyrektorów przedsiębiorstwa Nowatek (największego rosyjskiego prywatnego producenta gazu ziemnego), oraz jego żony i córki. Zginęli od ciosów zadanych nożem i siekierą. 

18 kwietnia w Moskwie znaleziono ciała Władisława Awajewa, byłego wiceprezesa Gazprombanku, oraz jego żony i córki. Wszyscy troje zostali zastrzeleni we własnym mieszkaniu. 25 lutego odkryto śmierć Aleksandra Tuljakowa, zajmującego w Gazpromie wysokie stanowisko w strukturach finansowych. Mężczyzna miał powiesić się w garażu swojej willi. 30 stycznia policja znalazła ciało 60-letniego Leonida Szulmana, szefa działu transportu firmy Gazprom Invest – spółki-córki Gazpromu. Mężczyzna zmarł od ciosu nożem w łazience własnego domu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!