Amnesty International: wyniki śledztwa ws. rosyjskich zbrodni w Ukrainie

0
Fot. Anadolu Agency
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Obrońcy praw człowieka z Amnesty International opublikowali wyniki śledztwa w sprawie zbombardowania przez Rosjan teatru w Mariupolu. Według organizacji – zebrane dowody i zeznania świadków potwierdzają, że rosyjska armia dopuściła się zbrodni wojennej. Z raportu wynika, że 16 marca Rosjanie wiedzieli, że w teatrze znajdują się cywile, w tym dzieci i świadomie zbombardowali budynek.

Amnesty International wezwała Międzynarodowy Trybunał Karny oraz wszystkie organizacje ścigające przestępstwa wojenne do odnalezienia winnych i ich ukarania. Na podstawie analizy zdjęć i znalezionych na miejscu fragmentów bomb i pocisków, obrońcy praw człowieka ustalili, że teatr w Mariupolu zbombardowały rosyjskie samoloty Su-25 i Su-30. Już wcześniej organizacja włączyła się w zbieranie dowodów rosyjskich zbrodni wojennych popełnionych w okolicach Kijowa, w tym w miejscowości Bucza.

Przedstawiciele Amnesty International zapowiadają, że wszyscy odpowiedzialni z te zbrodnie zostaną wskazani z imienia i nazwiska, aby może było ich postawić przed sądem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!