Szef NATO – jesteśmy przygotowani na długofalowy konflikt na Ukrainie

0
272
Stoltenberg NATO
Fot. NATO
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sekretarz generalny NATO powiedział, że sojusznicy są przygotowani na długofalowy konflikt na Ukrainie i długofalową dla niej pomoc wojskową. Jens Stoltenberg mówił o tym w Brukseli, przed rozpoczęciem drugiego dnia spotkania ministrów obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. 

O wsparciu dla Ukrainy szefowie resortów obrony dyskutowali wczoraj. Dziś skupią się na wzmacnianiu wschodniej flanki NATO w reakcji na zagrożenie ze strony Rosji. Te dyskusje mają być przygotowaniem do decyzji dla przywódców, którzy za niecałe dwa tygodni przylecą na szczyt do Madrytu. „To będzie szczyt zwrotny dla naszego bezpieczeństwa. Podejmiemy ważne decyzje jak wzmacniać nasze zdolności odstraszania i obrony w tym coraz bardziej niebezpiecznym świecie” – powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenbeg. Dodał, że na szczycie zapadną także decyzje dotyczące kompleksowego pakietu pomocy dla Ukrainy. 

Dyskusja w Madrycie będzie też dotyczyć wniosków o przyjęcie do NATO, które złożyły dwa kraje nordyckie. „Finlandia i Szwecja podjęły historyczną decyzję” – komentował amerykański sekretarz obrony Lloyd Austin. Nie wiadomo jednak, czy sojusznicy już na szczycie zgodzą się na przyjęcie obu państw, bo sprzeciw w tej sprawie cały czas podtrzymuje Turcja.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!