USA pomogą w eksporcie ukraińskiego zboża przez Polskę

0
136
grain
Fot. Al Jazeera
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone pomogą w eksporcie przez Polskę zboża z Ukrainy poprzez wybudowanie na granicy polsko-ukraińskiej tymczasowych silosów. Zapowiedział to podczas przemówienia w Filadelfii prezydent USA Joe Biden.

Joe Biden powiedział, że wywołana przez Rosję wojna na Ukrainie doprowadziła do zablokowania eksportu ukraińskiego zboża na rynki światowe, co przyczynia się do wzrostu cen żywności. „Bilsko współdziałam z naszymi europejskimi partnerami, aby wprowadzić na rynek 20 milionów ton zboża zablokowanego na Ukrainie i doprowadzić do obniżki cen” – mówił amerykański prezydent.

Biden stwierdził, że tysiące ton ukraińskiego zboża spoczywają w silosach ponieważ eksport przez Morze Czarne byłby niebezpieczny. Prezydent USA dodał, że problemem w transporcie drogą lądową jest inny rozstaw szyn kolejowych na Ukrainie i w Europie. „Wybudujemy więc tymczasowe silosy na granicach Ukrainy, w tym w Polsce, aby przeładować zboże i eksportować na cały świat” – powiedział Joe Biden zastrzegając, że proces ten będzie czasochłonny.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!