Prezydent Ukrainy wystąpił na forum Globsec

0
386
Zelensky
Fot. Ukrinform
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia na forum Globsec w Bratysławie, wezwał Europę do bardziej zdecydowanych działań wobec Rosji i zwiększenia dostaw uzbrojenia.

“Europa powinna bardziej wesprzeć Ukrainę. Dziękujemy wam za wszystko, jednak dostawy broni powinny być większe” – mówił za pośrednictwem wideopołączenia Wołodymyr Zełenski, wymieniając wśród najpotrzebniejszych elementów uzbrojenia systemy rakietowe i artyleryjskie. Jego wystąpienie zbiegło się w czasie z podpisaniem przez Ukrainę umowy na dostawę ośmiu samobieżnych haubic Zuzana 2 słowackiej produkcji.

Prezydent Ukrainy zaapelował do krajów Unii Europejskiej, aby przyspieszyły prace nad kolejnymi pakietami sankcji przeciwko Rosji. Zaznaczył, że ich głównym celem powinno być nie tylko zaszkodzenie Rosji, ale też uzależnienie się od niej, głównie w sektorze energetycznym.

Ukraiński prezydent ostrzegł także przed kryzysem żywnościowym w Afryce i Azji, do którego może doprowadzić blokowanie przez Rosjan ukraińskich portów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!