Chiny: Szanghaj zostanie otwarty po 2 miesiącach całkowitego lockdownu

0
Fot. Business Standard
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Władze Szanghaju poinformowały, że podejmą kroki w celu otwarcia największego Chińskiego miasta po dwóch miesiącach całkowitego lockdownu, który zdławił gospodarkę i w dużej mierze zamknął miliony ludzi w ich domach. 

We wtorek zastępca Burmistrza Zong Ming powiedziała na konferencji prasowej dotyczącej wybuchu epidemii w mieście, że przywrócona ma zostać komunikacja miejska i metro oraz główne połączenia pociągowe do innych miast w Chinach. ” Epidemia została skutecznie opanowana” powiedziała, dodając, że miasto rozpocznie proces pełnego przywracania pracy i życia w środę.  
Szkoły zostaną ponownie otwarte dla ostatnich dwóch klas liceum i trzeciej klasy gimnazjum, ale uczniowie mogą zdecydować, czy chcą uczęszczać do nich osobiście. Inne klasy i przedszkola pozostają zamknięte.

Jak poinformował urząd turystyczny w Szanghaju, w środę zostaną ponownie otwarte obiekty turystyczne na świeżym powietrzu, a pod koniec czerwca obiekty wewnątrz budynków. Wycieczki grupowe z innych prowincji będą mogły ponownie skorzystać z oferty, gdy miasto wyeliminuje wszystkie strefy wysokiego i średniego ryzyka zachorowania na wirusa. 

 W ostatnich dniach władze Szanghaju powoli zaczęły rozluźniać restrykcje otwierając małe centra handlowe czy markety. Niektórzy mieszkańcy dostali pozwolenia na jednorazowe kilkugodzinne wyjścia. Podczas rozmów online obywatele Szanghaju wyrażają zarówno radość jak i ostrożność co do znoszonych restrykcji pierwszy raz od całkowitego zamknięcia miasta w Marcu. Wtedy władze wprowadziły duszącą blokadę całego miasta w ramach chińskiej strategii “zero-COVID”, która ma na celu zlikwidowanie wszelkich ognisk choroby poprzez masowe testy i izolację w scentralizowanych placówkach każdego, kto zostanie zarażony.

 Ponad pół miliona mieszkańców 25-milionowego miasta wciąż nie będzie mogło wyjść w środę na zewnątrz – 190 tys. osób nadal przebywa w strefach zamkniętych, a kolejne 450 tys. w strefach kontrolowanych z powodu ostatnich przypadków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!