Minister finansów Niemiec: “inflacja zarazą naszych czasów”

0
289
Lindner
Fot. dw.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W niemieckim Königswinter zakończył się szczyt ministrów finansów G7. Szef niemieckiego resortu finansów Christian Lindner ostrzegł, że rosnąca inflacja grozi zdławieniem popytu i nakręceniem spirali cenowo-płacowej. 

Państwa grupy G7 zapewniły rząd w Kijowie o wsparciu w wysokości około 20 miliardów dolarów. Minister Christian Lindner powiedział, że Ukraina potrzebuje tych środków na wypłatę wynagrodzeń dla pracowników państwowych i wypełnienie licznych dziur budżetowych, powstałych na skutek wojny. “Wszystkie te dodatkowe środki nie dotyczą pomocy wojskowej czy humanitarnej, która jest dostarczana innymi sposobami” – wyjaśnił szef FDP. 

Podczas szczytu w Königswinter premier Ukrainy Denys Szmyhal poinformował, że koszty zniszczeń wojennych w jego kraju przekraczają 500 miliardów euro. 

Przedstawiciele siedmiu najbogatszych gospodarek rozmawiali też o metodach walki z galopującą inflacją. Christian Lindner stwierdził, że niektóre państwa grupy G7 mają odmienne podejście do tego zjawiska. W Europie zwrot w polityce monetarnej jest jego zdaniem bardziej umiarkowany niż w USA. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!