Rosja chce zrezygnować z członkostwa w WHO i WTO

0
386
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rosja chce zrezygnować z członkostwa w Światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Handlu. Wniosek w tej sprawie skierowało do Dumy Państwowej rosyjskie MSZ. Obie organizacje potępiły rosyjską agresję na Ukrainę i wezwały Moskwę do zaprzestania działań zbrojnych. 

Od wkroczenia rosyjskiej armii na terytorium Ukrainy Światowa Organizacja Zdrowia na bieżąco informuje o tragedii ludności cywilnej i niszczeniu przez rosyjskich żołnierzy infrastruktury medycznej. „Ataki na służbę zdrowia są naruszeniem międzynarodowego prawa humanitarnego i praw człowieka” – można przeczytać w oświadczeniu tej organizacji.

Już w marcu o wykluczenie Rosji ze Światowej Organizacji Handlu wnioskowała Unia Europejska. Wtedy Moskwa tłumaczyła, że ma więcej zwolenników wśród 164 krajów członkowskich i nie obawia się o wynik głosowania. Część rosyjskich komentatorów niezależnych nazywa działania Moskwy „propagandowym fortelem wyprzedzającym”. W marcu Rosja sama wszczęła procedurę wyjścia z Rady Europy. Zrobiła to dzień przed głosowaniem, w którym 213 delegatów Zgromadzenia Parlamentarnego opowiedziało się za jej usunięciem z tej organizacji. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!