Meksyk: zamordowano dwie dziennikarki

0
561
Fot. newsnationnow.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

We wschodnim meksykańskim stanie Veracruz zamordowane zostały dwie dziennikarki lokalnego portalu “El Veraz” Yessenia Mollinedo Falconi i Sheila Garcia Olivera. W tym roku w Meksyku zamordowano 11 dziennikarzy, to więcej o 4 niż w całym ubiegłym.

Prokuratura poinformowała, że napastnicy strzelili do kobiet, a lokalne media dodają, że stało się to gdy dziennikarki wsiadały do samochodu.

Gubernator Veracruz Cuitlahuac Garcia poinformował o poszukiwaniach osób odpowiedzialnych za morderstwo. Będą też ustalane ewentualne motywy sprawców.

“Znajdziemy sprawców tej zbrodni, zapanuje sprawiedliwość, a nie bezkarność” – napisał na Twitterze.

Cztery dni temu w północnym stanie Sinaloa znaleziono ciało publicysty dziennika “El Debate” Luisa Enrique Ramireza, który wcześniej został uprowadzony. Obrażenia wskazują, że przed śmiercią otrzymał wiele ciosów.

Od 2000 roku liczba ofiar śmiertelnych wśród dziennikarzy wynosi ponad 150. Tylko ułamek z morderstw zakończył się skazaniem winowajców. Ofiarami są często reporterzy pracujący dla lokalnych mediów w stanach, gdzie aktywnie działają kartele narkotykowe.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!