Rosjanie próbowali sprzedać do Egiptu ukraińskie zboże

0
310
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rosjanie próbowali sprzedać Egiptowi 27 tysięcy ton ukraińskiego zboża. Załadowali ziarno na statek na okupowanym przez siebie Krymie i wyruszyli w kierunku Aleksandrii. Po interwencji ukraińskiej dyplomacji statek zmienił kierunek na Liban i Syrię. Tak wynika z danych międzynarodowego systemu śledzenia statków Marine Traffic, informację potwierdził także rząd Ukrainy.

Skradzione ziarno załadowano na statek “Matros Pozinicz”, który jest należy do objętej sankcjami firmy United Shipbuilding Corporation. Pod koniec kwietnia statek widziano w okupowanym Sewastopolu w pobliżu terminalu zbożowego firmy Avlita.Statek skierował się w stronę portu w Aleksandrii. Ministerstwo spraw zagranicznych Ukrainy potwierdziło informację o próbie eksportu zboża, jednak ukraińscy ​​dyplomaci uniemożliwili Rosjanom dostarczenie towaru do Egiptu. “MSZ Ukrainy zwróciło się do władz Libanu i Syrii o zatrzymanie skradzionego ładunku, jeśli rosyjski statek wpłynie do ich portów.

Według najnowszych danych międzynarodowego systemu śledzenia statków MarineTraffic rosyjski statek ze skradzionym ukraińskim zbożem zatrzymywał się w pobliżu portu Kawkaz w Cieśninie Kerczeńskiej, a teraz płynie w kierunku Bejrutu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!