Kreml planuje utworzyć na terytorium Ukrainy “Południową Ruś”

0
536
Kreml
Fot. exeterinternational.com/
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kreml rozważa scenariusz utworzenia na ukraińskich terenach okupowanych przez rosyjskie siły pseudorepubliki o nazwie “Południowa Ruś” . W dokumencie zatytułowanym “Manifest Południoworuskiej Rady Ludowej” napisano, że ​​po obaleniu “prezydenta wybranego zgodnie z prawem” w 2014 roku ukraińskie państwo “utraciło legitymację w granicach Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej”.

Autorzy dokumentu zaznaczyli, że tak zwana “Południowa Ruś” jest spadkobierczynią Rusi Kijowsko-Nowogrodzkiej, tak zwanej “Nowej Rosji Katarzyny Wielkiej”, ZSRR i “Siczy Zaporoskiej Tarasa Bulby”, który w rzeczywistości jest fikcyjną postacią stworzoną przez Mikołaja Gogola. Prawosławie nazywa się w manifeście podstawą kultury i tożsamości, a język ukraiński – dialektem.

Dokument został stworzony prawdopodobnie 16 kwietnia Przez Romana Romanowa – wiceprezesa Centralnego Komitetu Wykonawczego Partii “Jedyna Rosja”. Manifest nie określa, na jakim ukraińskim terytorium planowane jest utworzenie tzw. “Południowej Rusi”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!