Ukraina – Sekretarz Generalny ONZ w Buczy – przerażające miejsce

0
Fot. El Pais
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Przerażające miejsce – tak podkijowską Buczę ocenił Sekretarz Generalny ONZ. Antonio Guterres przybył wczoraj do ukraińskiej stolicy. Dziś odwiedził miasto, w którym Rosjanie dokonywali zbrodni na cywilach, ale też zbombardowaną przez Rosjan Borodziankę. Ma się też spotkać z prezydentem Zełenskim i szefem ukraińskiej dyplomacji.

Antonio Guterres po wizycie w Buczy, gdzie ofiary rosyjskich zbrodni grzebane były w masowych grobach, wskazał na potrzebę dogłębnego śledztwa i wskazania odpowiedzialnych. Jednocześnie wezwał Rosję do współpracy z Międzynarodowym Trybunałem Karnym.

W podkijowskiej Buczy Rosjanie zabili ponad 400 cywilów. Dochodziło tam do egzekucji, tortur i gwałtów. Skala zbrodni wciąż nie jest do końca oszacowana, bowiem po wycofaniu się Rosjan w miejscowościach wokół Kijowa wciąż odnajdywane są ciała ofiar.
Wcześniej, po wizycie w zbombardowanej przez Rosjan Buczy Sekretarz Generalny ONZ mówił, że wojna w żaden sposób nie może być akceptowana w XXI wieku. Złożył kondolencje rodzinom ofiar.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!