Stacja CNN dotarła do niepublikowanego materiału z Buczy, potwierdzono autentyczność innych nagrań

0
514
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stacja CNN dotarła do niepublikowanego wcześniej nagrania z Buczy, które obala kłamstwa Rosji w sprawie odpowiedzialności za masakrę w podkijowskiej Buczy. Potwierdzono autentyczność nagrań, wykonanych w dniach 12 i 13 marca, gdy Buczę okupowały wojska rosyjskie. Na jednym z nich widać rosyjski pojazd wojskowy na skrzyżowaniu oraz trzy ciała cywilów niedaleko niego. Te same ciała widoczne były na udostępnionych wcześniej nagraniach z 1 kwietnia i zdjęciach satelitarnych z 18 marca.

Według CNN nagranie z drona jest pierwszym materiałem dowodowym, ukazującym rosyjskie pojazdy i żołnierzy w pobliżu ciał, które znaleziono tam później, po przejęciu kontroli nad tym obszarem przez siły ukraińskie. 

Obala to twierdzenia rosyjskich urzędników, którzy próbują odrzucić odpowiedzialność za masakrę. – „Słowa prezydenta Władimira Putina, że w Buczy urządzono prowokację, z którą rosyjska armia nie miała nic wspólnego to oczywiste kłamstwo, obraźliwe dla krewnych ofiar” – powiedział w materiale dziennikarz CNN Anderson Cooper.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!