Watykan: Kard. Dziwisz wyraża wdzięczność za oczyszczenie z zarzutów

0
492
Fot. Paul Haring/Catholic News Service
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM


Kardynał Stanisław Dziwisz wyraża wdzięczność Stolicy Apostolskiej za “sprawiedliwe osądzenie” jego sprawy. Watykan oczyścił go z zarzutów tuszowania przypadków wykorzystania seksualnego nieletnich przez duchownych jego diecezji w latach 2005-2016, czyli z czasów gdy pełnił funkcję metropolity krakowskiego.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie archidiecezji krakowskiej, kardynał Dziwisz podziękował “wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by w odpowiedzialny sposób odnieść się do wysuwanych pod jego adresem zarzutów”.

Wcześniej Nuncjatura Apostolska poinformowała, że Stolica Apostolska zbadała dokumentację dostarczoną przez kardynała Angelo Bagnasco, emerytowanego arcybiskupa Genui, zebraną podczas wizyty w Polsce w czerwcu 2021 roku. Miała ona zweryfikować zarzuty formułowane w mediach wobec kardynała Dziwisza. Jak napisał w komunikacie kardynał Dziwisz, kardynał Bagnasco “dołożył wszelkich starań, aby wyjaśnić wspomniane zarzuty, dla mnie niezasłużone i bolesne”.

Były metropolita krakowski wyraził też nadzieję, że komunikat nuncjatury przyczyni się do wyjaśnienia sprawy i “przywrócenia pokoju ducha wszystkich osobom, które czuły się dotknięte posądzeniami, z jakimi się spotkał”

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!