USA – ISW: sukces rosyjskiej ofensywy w Donbasie wysoce nieprawdopodobny

0
Fot. ISW
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) określa sukces rosyjskiej ofensywy w Donbasie jako „wysoce nieprawdopodobny”. Jak podkreślają eksperci, wojska agresora nie przezwyciężyły kluczowych problemów, jakim jest brak koordynacji i niskie morale żołnierzy.

„W poniedziałek Rosjanie prowadzili intensywny ostrzał i ataki na miasta Rubiżne, Popasna i Marjinka. Mimo zwiększenia skali działań, wojska rosyjskie nie przejęły na razie kontroli nad nowymi terenami (…). Armia rosyjska nie odtworzyła w pełni oddziałów wycofanych z okolic Kijowa, a wcieleni do nich nowi żołnierze nie są z nimi odpowiednio zgrani” – czytamy w raporcie ISW.

Ośrodek zastrzega jednak, że wojska rosyjskie, przy odpowiedniej koncentracji sił, mogą być w stanie zadać straty siłom ukraińskim i podbić kolejne tereny kraju. Takie ataki Rosjan wiązałyby się jednak z ich dużymi stratami.

„Szybki i znaczący sukces rosyjskiej ofensywy pozostaje więc wysoce nieprawdopodobny, a taktyczne straty Ukraińców nie zwiastowałyby końca kampanii na wschodzie Ukrainy, a tym bardziej całej wojny” – konkluduje ISW. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!