J. Stoltenberg: państwa NATO zwiększą wsparcie dla Ukrainy

0
248
Stoltenberg NATO
Fot. NATO
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Państwa NATO zwiększą wsparcie dla Ukrainy. Poinformował o tym sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg po drugim dniu dwudniowej narady ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli, poświęconej rosyjskiej napaści na Ukrainę”. Zgodziliśmy się, że musimy nadal zwiększać nasze wsparcie dla Ukrainy, która zmaga się z rosyjską inwazją” – powiedział sekretarz generalny. Dodał, że uczestnicy spotkania postanowili też wzmocnić wsparcie dla krajów partnerskich Sojuszu w Europie, a także w regionie Azji i Pacyfiku. Jak wyjaśnił, obecny kryzys w stosunkach międzynarodowych ma wymiar globalny.

Sekretarz generalny potępił rosyjskie zbrodnie na Ukrainie. Oświadczył, że muszą one zostać zbadane, a ich sprawcy pociągnięci do odpowiedzialności. “Sojusznicy stanowczo potępiają straszne mordy na cywilach, jakie widzieliśmy w Buczy i innych miejscowościach wyzwolonych ostatnio spod rosyjskiej kontroli” – oświadczył Jens Stoltenberg. “Należy ustalić wszystkie fakty, a wszyscy odpowiedzialni za te zbrodnie powinni być postawieni przed obliczem sprawiedliwości. Sojusz popiera wysiłki na rzecz podjęcia międzynarodowego dochodzenia w tej sprawie” – podkreślił Jens Stoltenberg.

Sekretarz generalny NATO powiedział, że Sojusz dostarcza Ukrainie szeroką gamę systemów uzbrojenia. Dodał, że obecny w Brukseli minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba podziękował Sojuszowi za wsparcie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!