Rosja: A. Czubajs zrezygnował ze stanowiska na Kremlu

0
Fot. NYPost
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Były wicepremier Rosji Anatolij Czubajs zrezygnował ze stanowiska na Kremlu i najprawdopodobniej opuścił Rosję – napisał niezależny portal Meduza. Ten sam portal zwrócił uwagę, że od 12 dni nie pojawia się publicznie minister obrony Siergiej Szojgu. 
Według Meduzy, Anatolij Czubajs odpowiedzialny za kontakty administracji prezydenta Rosji z organizacjami międzynarodowymi zrezygnował ze stanowiska w proteście przeciwko działaniom rosyjskiej armii na Ukrainie. To najwyższy rangą urzędnik państwowy, który zdecydował się na zerwanie kontaktów z Kremlem. Zdaniem agencji Bloomberg, Czubajs wyjechał z Rosji. 

Wcześniej były wicepremier, a do ubiegłego tygodnia szef fundacji Skołkowo Arkadij Dworkowicz potępił działania rosyjskiej armii na terytorium Ukrainy. Sekretarz rządzącej partii Jedna Rosja Andriej Turczak nazwał go “zdrajcą”. Portal Meduza policzył, że od 11 marca przestał pojawiać się publicznie minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Rosyjskie media niezależne zwracają uwagę, że wcześniej szef resortu był aktywny i często można było go zobaczyć w telewizji. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!