Rosja: Facebook i Instagram na liście organizacji ekstremistycznych

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rosyjski sąd uznał firmę Meta, która zarządza Facebookiem i Instagramem za organizację ekstremistyczną. Jak napisał niezależny portal Meduza, decyzja sądu oznacza, że oba portale społecznościowe zostały w Rosji zakazane. Sąd zdjął restrykcje z komunikatora WhatsApp należącego do Mety.

Według portalu Meduza, o uznanie Facebooka i Instagramu za organizacje ekstremistyczne wnioskowała rosyjska prokuratura. Funkcjonariusze tłumaczyli przed sądem, że firma Meta nie usuwała z internetu wpisów, w których internauci życzyli śmierci rosyjskim żołnierzom oraz Władimirowi Putinowi i Aleksandrowi Łukaszence. 

W ubiegłym roku moskiewski sąd uznał za organizację ekstremistyczną Fundację Walki z Korupcją, którą kierował Aleksiej Nawalny. Kilka miesięcy później Komitet Śledczy zaczął wszczynać postępowania karne wobec pracowników fundacji oraz osób bezpośrednio z nią związanych. 

Część rosyjskich obrońców praw człowieka obawia się, że podobne represje mogą dotknąć użytkowników zakazanych w Rosji portali społecznościowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!