Rozmowa telefoniczna Macron-Putin

0
446
Macron Biden
Fot. Inventiva
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Francji Emmanuel Macron odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Jak informuje agencja TASS, politycy zgodzili się, że w celu rozwiązania kryzysowej sytuacji wokół Ukrainy należy szukać rozwiązań dyplomatycznych. Rozmowa Macrona z Putinem trwała prawie dwie godziny.

Z prezydentem Francji rozmawiał dziś także prezydent Ukrainy. Po rozmowie Wołodymyr Zełenski wezwał do natychmiastowego zawieszenia broni w Donbasie. Zaproponował też zwołanie spotkania Trójstronnej Grupy Kontaktowej.

W ciągu ostatnich kilku dni sytuacja na wschodniej Ukrainie znacznie się pogorszyła. W ciągu ostatniej doby wspierani przez Rosję separatyści z Donbasu ponad 120 razy ostrzelali terytorium znajdujące się pod kontrolą ukraińską. Strzelali z dział artyleryjskich o kalibrze od 120 do 152 milimetrów. Zginęło dwóch ukraińskich żołnierzy, a czterech zostało rannych. Zdaniem ukraińskiej armii Rosja przerzuca do Donbasu swoje służby w celu przygotowania zamachów terrorystycznych, których ofiarami mają być cywile. Miałoby to posłużyć jako pretekst do oskarżenia Ukrainy i wprowadzenia tam regularnych jednostek rosyjskiej armii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!