Chińczycy witają dziś nowy rok – Rok Tygrysa

0
Fot. chinesenewyear.net
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Chińczycy witają dziś nowy rok według tradycyjnego kalendarza księżycowego. Po Roku Wołu następuje Rok Tygrysa. To najważniejsze święto chińskiego kalendarza, a mieszkańcy Chin mają w tym czasie tygodniowy okres wolny od pracy. 

Chiński Nowy Rok to najbardziej rodzinne święto w chińskim kalendarzu.Tradycja nakazuje powrót w rodzinne strony i spotkania z najbliższymi. Okres noworoczny, nazywany też Świętem Wiosny, to czas wzmożonych podróży, które w tym roku odbywają się po raz kolejny z zachowaniem zaostrzonych restrykcji pandemicznych. W niektórych miastach Chin zakłady pracy i władze lokalne oferowały bony towarowe oraz pieniądze w zamian za pozostanie w okresie świątecznym w domach. 
Ostatniego dnia mijającego roku Chińczycy spotykają się na uroczystych kolacjach. Na stole nie może zabraknąć pierogów jiaozi symbolizujących obfitość oraz ryby, która w chińskiej kulturze symbolizuje pomyślność. Nowy rok tradycyjnie przywitają fajerwerki. W stolicy Chin wprowadzono jednak zakaz ich odpalania ze względu na zanieczyszczenie powietrza. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!