Hakerzy z Korei Płn. ukradli w 2021 roku kryptowalutę o wartości 400 mln $

0
Fot. Forbes
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Hakerzy z Korei Północnej ukradli w 2021 roku kryptowalutę o wartości prawie 400 milionów dolarów.

Według raportu Chainalysis, firmy śledzącej kryptowaluty, hakerzy przeprowadzili w zeszłym roku co najmniej siedem różnych ataków, głównie wymierzonych w firmy inwestycyjne i scentralizowane giełdy, używając różnych taktyk, w tym phishingu, złośliwego oprogramowania i socjotechniki.  Cyberprzestępcy uzyskiwali dostęp do portfeli cyfrowych organizacji podłączonych do internetu, a następnie przenosili środki na konta kontrolowane przez KRLD.

Kradzieże kryptowaluty są kolejnym sygnałem, że Korea Północna nadal polega na sieci hakerów w finansowaniu swoich programów społecznych i gospodarczych, ale głównie militarnych.

W lutym ubiegłego roku Departament Sprawiedliwości USA oskarżył trzech Koreańczyków z Północy o spisek w celu kradzieży ponad 1,3 miliarda dolarów z banków i firm na całym świecie oraz organizowanie cyfrowych napadów na konta kryptowalut.

Według Chainalysis, większość ubiegłorocznych kradzieży została dokonana przez Lazarus Group, grupę hakerską mającą powiązania z Koreą Północną, która wcześniej była powiązana między innymi z włamaniem na strony firmy Sony Pictures. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!