Papież: radość, którą pozostawia Jezus jest pełna i bezinteresowna

0
258
papież pope Francis
Fot. Vatican Media/www.vaticannews.va
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

“Radość, którą pozostawia Jezus jest pełna i bezinteresowna”- mówił papież podczas spotkania z wiernymi na Placu św. Piotra w Watykanie. W rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański, Franciszek nawiązał do cudu przemiany wody w wino na weselu w Kanie Galilejskiej, opisanym w Ewangelii św. Jana.  

Papież podkreślił, że święty Jan nie pisze o cudzie, a o znaku – pierwszym z tych, które sprawiły, że uczniowie uwierzyli w Jezusa. Tak jak Jezus przemienił wodę w wino cicho i dyskretnie, tak samo działa Bóg – z bliskością i dyskrecją. Pierwszym cudem, Jezusa było wyjście naprzeciw prostej potrzebie zwykłych ludzi. Jednak wino które podano za sprawą Jezusa nie było winem zwyczajnym, gorszym, rozwodnionym, jakie dawało się zazwyczaj na koniec przyjęcia – było to wino najlepszej jakości. 

Papież podkreślił, że Jezus nie stawiał warunków, nie miał roszczeń wobec małżonków, czy ukrytych motywów działania. Chodziło tylko o sprawienie radości.

“Proponuję więc ćwiczenie, które może ci wiele pomóc. Spróbuj dzisiaj poszukać wspomnień i odnaleźć znaki, które Pan uczynił w twoim życiu, by pokazać, że cię kocha. Spróbuj znaleźć ten trudny moment, w którym Bóg dał ci doświadczyć swojej miłości. Zadaj sobie pytanie: jakimi znakami, dyskretnymi i troskliwymi Bóg sprawił, że doświadczyłeś czułości” – zaproponował Franciszek, prosząc, by na końcu takiego wspomnienia zadać sobie pytanie, czy w wówczas w sercu pojawiła się radość. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected]eradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!