Australia: sąd federalny podtrzymał decyzję o anulowaniu wizy tenisisty Novaka Djokovicia

0
302
Fot. The Irish Times
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Australijski sąd federalny podtrzymał decyzję rządu o anulowaniu wizy tenisisty Novaka Djokovica. To koniec nadziei serbskiego tenisisty na udział w prestiżowym turnieju Australian Open, zaliczanym do Wielkiego Szlema. Novak Djoković 
broniłby ubiegłorocznego tytułu. 

Serbski tenisista Novak Djoković na lotnisku w Melbourne wsiadł do samolotu lecącego do Dubaju – informują światowe agencje.

Rządowi prawnicy argumentowali przed sądem, że “dalsza obecność Djokovicia w Australii groziła rozbudzeniem nastrojów antyszczepionkowych w czasie najbardziej krytycznego momentu pandemii COVID-19 od czasu jej wybuchu”. “Postanowieniem sądu, wniosek zostanie oddalony”- poinformował prezes sądu federalnego Australii James Allsop.

Sprawa serbskiego tenisisty trafiła do sądu federalnego po dwukrotnym odrzuceniu przez organy rządowe wniosków jego prawników o przywrócenie wizy. 

34-letni Novak Djoković, dziewięciokrotny mistrz Australian Open, przyleciał na turniej w Melbourne niezaszczepiony przeciw COVID-19. W związku z tym organy rządowe anulowały jego wizę. Prawnicy utytułowanego tenisisty odwołali się od decyzji, tłumacząc, że zawodnik był zakażony w grudniu. Decyzja sądu federalnego oznacza, że Djoković nie może przebywać w Australii.
Novak Djoković oświadczył, że jest “krańcowo rozczarowany” decyzją sądu. Zapowiedział jednak, że zastosuje się do tej decyzji i będzie współpracował w sprawie wyjazdu z Australii. Wyraził też nadzieję na powrót do tenisa i na Australian Open. 
Turniej rozpoczyna się jutro. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!