Indonezja: sąd uznał pastora winnym molestowania sześciu dziewczynek poniżej 12 roku życia

0
232
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sąd na indonezyjskiej Sumatrze uznał miejscowego pastora Benyamina Sitepu, winnym molestowania seksualnego sześciu dziewczynek poniżej 12 roku życia. Duchowny protestancki ma trafić do więzienia na 10 lat. Benyamin Sitepu był dyrektorem prywatnej szkoły podstawowej Galilea Hosana w leżącym na Sumatrze mieście Medan, w północnej części Indonezji. Wszystkie jego ofiary to uczennice szkoły podstawowej.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak jedna z dziewczynek poskarżyła się rodzicom, że pastor molestował ją i jej koleżankę w swoim gabinecie. Gdy rodzina zażądała od duchownego wyjaśnień, ten przeprosił i starał się polubownie załatwić sprawę. O wszystkim dowiedzieli się jednak rodzice innych ofiar i złożyli zawiadomienie na policję. W czasie procesu wyszło na jaw, że pokrzywdzonych dziewczynek było co najmniej sześć. Jedna z molestowanych dziewczynek zeznała, że w latach 2018-2019 pastor kilkakrotnie zabierał ją do hotelu i zmuszał tam do seksu oralnego.

Przypadek pastora z Sumatry to jedna z kilku głośnych w ostatnim czasie spraw związanych z molestowaniem seksualnym nieletnich w Indonezji przez duchownych różnych wyznań. W grudniu pod podobnymi zarzutami przed sądem stanął nauczyciel islamskiej szkoły z internatem w Bandungu w zachodniej Jawie i katolicki zakonnik kierujący sierocińcem w Depok, na przedmieściach Dżakarty.

Pierwszy z nich miał zgwałcić co najmniej 12 nastoletnich uczennic i część z nich urodziła pochodzące z gwałtów dzieci. Drugi z mężczyzn jest oskarżony o to, że co najmniej od 2019 roku notorycznie molestował chłopców mieszkających w sierocińcu, który prowadził. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!