Dubaj: 33-letnia Hiszpanka od miesiąca nie może wyjechać z kraju

0
689
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

33-letnia Mercedes Ylania Cardenas od ponad miesiąca nie może wyjechać z Dubaju. Na wyjazd Hiszpanki nie chce się zgodzić jej były szef ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wykorzystując obowiązujący w kraju system pracowniczy kafala. Umożliwił on mężczyźnie anulowanie wizy swojej pracownicy. Pochodzącą z Malagi Cardenas zatrzymano na lotnisku tuż przed jej wylotem z Dubaju.

System kafala pozwala pracodawcy anulowanie wizy zagranicznego pracownika, a nawet na zatrzymanie jego paszportu w celu uniemożliwienia zmiany miejsca zatrudnienia. Zagraniczny pracownik potrzebuje zezwolenia na wjechanie czy wyjechanie z kraju.

Cardenas przybyła w październiku do ZEA razem ze swoim partnerem, by podjąć pracę na luksusowym jachcie do wynajęcia, ale warunki zatrudnienia okazały się dalekie od oczekiwanych. Hiszpankę przygarnęła rodzina latynoamerykańska. Jej partner robi, co może, aby wyciągnąć ją z Dubaju. 

Szacuje się, że w systemie kafala, na całym świecie pracuje około 3 miliony osób. Większość z nich pochodzi z krajów południowo-wschodniej Azji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!