Czechy: książka najpopularniejszym prezentem pod choinkę

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ośmiu na dziesięciu Czechów podaruje w tym roku na święta książkę – tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez agencję Nielsen Admosphere. Książki są jednym z tradycyjnych prezentów kupowanych pod choinkę, podobnie jak perfumy i zabawki. W tym roku popularnością cieszy się też sprzęt elektroniczny i AGD.

Czechy są krajem o wysokim poziomie czytelnictwa. Statystyczny Czech poświęca na lekturę tygodniowo około 7,5 godziny, dlatego z książki pod choinką ucieszy się 70 procent obdarowanych. Deklarują to przede wszystkim osoby z wyższym wykształceniem. Większość książek zostanie podarowana w tradycyjnej, papierowej formie. E-booka zamierza komuś kupić 13 procent respondentów.

Czesi chętnie kupują książki także samym sobie. W ciągu roku do pięciu książek kupuje niespełna połowa respondentów. Głównie kobiety w wieku od 15 do 34 lat.

Książki są w Czechach jednym z tradycyjnych prezentów kupowanych pod choinkę. W ostatnich latach popularne są też perfumy i klocki Lego. Według handlowców w tym roku prezentowymi hitami są też telefony, automatyczne odkurzacze, ekspresy do kawy, konsole do gier i instrumenty muzyczne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!